SETKÁNÍ S VLÍDNOU VINJÁSOU ANEB VINJÁSOVÝ DÝCHÁNEK - Martin Wagenknecht

24.02.2018 09:00

Kdy:  SOBOTA  24.2.2018

Čas: 9:00 - 12:00 

Cena: 500 Kč (během dopoledne zajištěno lehké občerstvení)

WORKSHOP S MARTINEM WAGENKNECHTEM 

Vinjása jóga má mnoho podob, jejichž spojujícím prvkem je propojenost pohybů s dechem. V našm setkání ji využijeme k prozkoumání
důležitých aspektů jógové praxe obecně. Výsledkem by měl být příjemný zážitek a zároveň povědomí o principech, které se dají využít při jakékoliv praxi. Jak už název napovídá cvičení bude vedené tak, aby nám pozice při poznávání principů nepřekážely a naopak je podporovaly. Dech stojí v centru praxe vinjásy, zdá se tedy výhodné začít přímo u něj. Spíše než o jeho ovládání a řízení půjde o jeho uvědomování a o pochopení toho, co nám dech může říct o postavení našeho těla. Využijeme všechny možné techniky vedle různých pozic přirozeně ovlivňujících kvalitu dechu také mudry(specifické nastavení prstů a rukou). Ve druhé části vše zužitkujeme ve vinjáse vycházející z pozdravu slunci.

Martin se józe věnuje řadu let. Propadl jí natolik, až ho vytáhla do Indie, kde třikrát strávil delší studijní pobyt v jihoindickém Mysore. Ze začátku Martin propadl dynamickému cvičení power a ashtanga vinyasa jógy, avšak postupně rozšířil svou praxi i na "jemnější" hatha jógu - tu studoval na České akademii jógy. Spíše ze zvědavosti zkusil také léčebně-meditativní sufijskou jógu, pobyty ve tmě a jiné techniky sebepoznávání.

Svoje zkušenosti Martin bere jako inspiraci do svého cvičení. Uvedené přístupy volně kombinuje v závislosti na okolnostech a složení skupiny, kterou vede. Jeho záměrem je, aby si "zacvičil každý". Svoje vědomosti se Martin snaží stále prohlubovat a čerpá i mimo jógové kruhy.