BOLAVÁ ZÁDA A JAK NA NĚ - Eva Kovářová

14.04.2018 09:00

BOLAVÁ ZÁDA A JAK NA NĚ

Kdy: Sobota 14.4.2018 (9:00 - 12:00)

Cena: 600 Kč/osoba

Lektorka: Eva Kovářová

Podstatou semináře je vnímat lépe své tělo a porozumět jeho potřebám, abychom podpořili sebeléčebné procesy. Častou příčinou bolesti bederní oblasti je oslabení svalů břicha a hýždí a naopak zkrácení svalů v oblasti beder, bedrokyčlostehenního svalu a hruškovitého svalu aj., což jsou velmi známé svaly, které se stahují v období stresu (zima, práce, psychický stres).

Obsah semináře:

  • cviky na posílení středu těla a hýždí

  • cviky na zlepšení mobility pánve, kyčlí a páteře

  • cviky uvolňující zkrácené svaly kolem pánve

  • relaxace

Budeme se zabývat představou zdravého postavení těla a to nejen v oblasti bederní páteře, ale celého těla. Jakmile získáme o daném pohybu představu a vědomě tuto představu přeneseme ve formě pohybu a cviků do svalů, tento proces se stává pro tělo velmi léčivým. Někdy ani netušíme, že tělo určitý pohyb umí a tak jej běžně ve svém pohybovém programu nepoužíváme. Společně budeme tedy probouzet zdravé pohybové stereotypy a dech, který do těla přináší životní energii.

Někdy jógu vnímám jako otevírání určitých částí těla pomocí různých cviků, které vyplňuji dechem a svou pozorností a probouzím v nich život. A tímto procesem si velmi pomáhám léčit i sebe. Těším se, že vám ulevím od bolesti a ukáži nové pohybové možnosti vašeho těla, které se stanou součástí vašeho přirozeného pohybu.

Čerpám především z vlastních zkušeností jógové a meditační praxe, ze zdravotních cviků, terapeutické jógy a fyzioterapeutické metody Spirální dynamiky a z dechových technik.
PŘIHLÁŠKA - BOLAVÁ ZÁDA - Eva Kovářová