JIN JÓGA

Název je odvozen od principu Jin Jang, v kterém jin zastupuje jemnější, pasivnější a klidnější aspekty celku.

  • Je součástí tradice hathajógy. Svou podstatou klade důraz na uvolnění těch hlubších vrstev, jako jsou klouby, šlachy a kosti skrze dlouhé pasivní držení pozic. Stojí tak v protikladu k tzv. jangově orientovaným typům jógy, jako jsou power, vinyasa či aštanga jóga, jež jsou založeny na síle a vytrvalosti a jež cílí zejména posílení svalů.

  • Svou filozofií mění zažité paradigma západní jógové praxe. „Nevyužíváme tělo, abychom se dostali do ásany, využíváme ásanu, abychom se dostali do těla.“  Proto je základem jin jógy respektující postoj k tělesným možnostem a přijetí vlastních tělesných limitů jako přirozené součásti nás samých.

  • Na lekcích jin jógy se učíme tělu naslouchat, vnímáme ho jako pomocníka, s nímž si můžeme ulevit od bolestí a traumat, jež se nahromadila v průběhu bytí. Nastavením těla do polohy, která mu dělá dobře, zastavením pohybů a setrváním v ásaně můžeme nejen tělu, ale také mysli dopřát hluboký odpočinek a péči ve společnosti vjemů a pocitů.

  • Lekce je vhodná i pro začátečníky.

   „Jin jóga je v dnešní náročné a složité době velmi potřebná. Nabízí způsob, jak zapomenout na představy o tom, jací bychom měli být, a pomoci návratu sami k sobě, do míst, kde se může odehrát skutečné léčení.“

Biff Mithoefer